Toto je první Airbus A220 pro EgyptAir

10.07.2019 - AfrikaAirbus v úterý ukázal na sociálních sítích fotografii prvního Airbusu A220 určeného pro EgyptAir. Letoun A220-300 vyfotografovaný po obdržení laku v kanadském Mirabelu nese barvy dceřiné společnosti EgyptAir Express.

Egyptair objednal v loňském roce celkem dvanáct letadel A220-300, které tehdy byly ještě označovány jako Bombardier CS300. Nové letouny mají ve flotile EgyptAir Express postupně nahradit nyní užívané Embraery 170LR, kterých společnost provozuje rovněž dvanáct.

Jak je ze snímku zřejmé, regionální aerolinie EgyptAir Express přistoupila ke sjednocení vzhledu svých letadel s mateřskou společností. Přední části trupu dominuje modernizované logo EgyptAiru, hlava staroegyptského boha Hóra. Ten se rovněž objevuje na ocase letadla. Zajímavým prvkem je modrý lem na přední části motorů.

EgyptAir Express vznikl v roce 2006 a o rok později zahájil provoz. Společnost létá z Káhiry, Alexandrie a Šarm aš-Šajchu na vnitrostátních a regionální mezinárodních linkách do destinací v Evropě a na Blízkém východě.

Témata