TAM postihla fatální nehoda na letišti Congonhas

18.07.2007 - Latinská AmerikaVelmi smutná zpráva přišla z Brazílie. Letoun společnosti TAM sjel na letišti Congonhas v Sao Paulu z dráhy a narazil do přilehlé budovy. Ta shodou okolností patřila regionální pobočce TAM Express. Neštastná událost se stala zhruba v 18:45 minut lokálního času. Letadlo v tu chvíli dokončovalo svůj let z města Porto Alegre odkud vzlétlo v 17:16 místního času. Nehodu s největší pravděpodobností nikdo na palubě nepřežil. Mrtví budou navíc i z řad lidí, kteří se v tu dobu nacházeli na rušné ulici nebo v budově, do které letoun narazil.

Letadlo po dosednutí na vzletovou a přistávací dráhu vybočilo z její osy. Vzhledem k délce dráhy, která je pouhých 1 940 metrů se letoun nepodařilo zastavit dostatečně brzo. Letoun tak vyjel z letiště, sjel z 15 metrů vysokého náspu a narazil do několikapatrové budovy. Stroj sjel z dráhy pravděpodobně vinou kluzkého povrchu, který zapříčinil intenzivní déšť v posledních 24 hodinách. Tato nehoda není podle všeho první svého druhu, která se na tomto letišti udála.

Na palubě letadla se v době nehody podle posledních informací nacházelo 180 cestujících a šest členů posádky. Mezi cestujícími bylo 18 jiných zaměstnanců aerolinií. Další lidé pracující pro TAM přišli o život také v budově, do které letoun narazil. Kolik lidí vlastně na zemi zemřelo není nyní známo. Společnost poté, co informovala rodiny všech cestujících a členů posádky, zveřejnila jmený seznam cestujících na svých internetových stránkách.

Štítky