TAM ještě letos otevře dvě nové linky do Evropy

30.10.2007 - Latinská AmerikaBrazilská společnost TAM vypraví 30. listopadu první let na trase Sao Paulo – Frankfurt. Nová linka bude v provozu denně a obsluhovat ji bude letoun Airbus 340-500. Tento letoun, který je upraven pro přepravu 267 cestujících ve dvou třídách, aerolinie převzaly 26. října. Jedná se přitom o jediný stroj Airbus 340 ve flotile této společnosti. Postupem času bude zavedena spolupráce mezi TAM a německými aeroliniemi Lufthansa, která bude zahrnovat code-sharing nebo propojení frequent flyer programů.

O zhruba měsíc později 21. prosince společnost otevře svou další mezikontinentální linku, která bude směřovat ze Sao Paula do Madridu. Ta bude obsluhována letouny Airbus 330 a provozována bude také denně. Hlavní španělské město tak bude již pátou destinací v Evropě. V současnosti TAM třikrát denně nalétává Paříž/CDG, jednou denně Londýn/Heathrow a jednou denně Miláno/Malpensa.

TAM po krachu národních aeroliniích Varig převzal vedoucí postavení na brazilském trhu a jeho podíl na tamní mezinárodní dopravě v září dosáhl téměř 70 procent. Právě VRG Linhas Aereas nebo-li „nový Varig“ se ale v těchto dnech na mezikontinentální linky vrací otevřením nového spoje Sao Paulo – Frankfurt. TAM jako nový leader ale neotevírá nové destinace pouze v Evropě. 28. září se jeho jihoamerická síť linek rozrostla o Caracas. 4. listopadu spojí Sao Paulo také s Montevideem.

Štítky