Lufthansa zveřejnila novinky zimního letového řádu

24.05.2024 08:45 - EvropaVčera zveřejnila v tiskové zprávě též letecká společnost Lufthansa novinky u svého připravovaného zimního letového plánu. Od 30. listopadu začne létat z Frankfurtu dvakrát týdně v úterky a soboty do Rovaniemi na severu Finska, hlavního města provincie Laponsko. Po Helskinkách, Oulu, Kittilä, Ivalou a Kuusamu se tak jedná o šestý cíl ve Finsku, který bude Lufthansa ze svých německých hubů pravidelnými linkami obsluhovat.

Rovaniemi je hlavní město provincie Laponsko. Leží na polárním kruhu na severu Finska. Má sice jen něco málo přes 65.000 obyvatel, je však dobrým výchozím bodem k výletům do nedotčené arktické přírody. Lyžaře láká zase blízké středisko Ounasvaara. Finnové považují Rovaniemi za oficiální sídlo Santa Clause. Ten žije ve vesničce, která leží za Polárním kruhem ve SantaPark Arctic World pouhých osm kilometrů severně od městského centra Rovaniemi. Turisty do této oblasti také přitahuje možnost pozorování Polární záře, neboť v Laponsku je možné zahlédnout Polární záři až 200krát za rok. Místní letiště je třetí nejrušnější ve Finsku a za rok 2023 odbavilo necelých 455.000 cestujících, převážně v zimní sezóně. Celoročně totiž funguje pouze letecké spojení do Helsinek, které provozují dopravci Finnair a Norwegian.

Kromě nové linky do Rovaniemi plánuje Lufthansa též v zimní sezóně pokračovat v čerstvě zavedených letech z Frankfurtu do Kišiněva a z Mnichova do Nantes.

vesnička Santa Clause u Rovaniemi, únor 2023 (autor: Floppyjob, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata