Southwest a WestJet plánují strategické partnerství

09.07.2008 - USA & KanadaV dnešní době je více než zřejmé, že výhodná podnikatelská příležitost je mnohem důležitější než dodržování zásad low-cost koncepce. Tuto tezi potvrzuje plánované strategické partnerství mezi americkými Southwest Airlines a kanadskými WestJet. Tyto dvě společnosti zveřejnily své plány na vytvoření strategického aliance na letech mezi USA a Kanadou. První code-share lety budou moci cestující pravděpodobně využít na konci příštího roku.

WestJet se v poslední době rozvinul do jedné z největších kanadských společností nabízející spojení do 49 měst především v Kanadě ale i USA, Mexiku a v oblasti Karibiku. Na druhé straně Southwest Airlines jsou jednou z dominantních aerolinií v USA. Obě společnosti se nyní rozhodly, že využijí tento potenciál, aby pronikly na mezinárodní trh a byly schopny nabídnout svým cestujícím výhodné spojení mezi USA a Kanadou.

V první fázi dojde k propojení distribučních kanálů. Relativně brzy tak cestující budou schopni rezervovat si lety WestJet prostřednictvím internetových stránek Southwest Airlines. K zavedení code-sharingu by mělo dojít později. Společnosti teprve připravují nový produkt, který do několika let umožní pasažérům přestupy ze společně provozovaných linek mezi USA a Kanadou na kanadské domácí linky a opačně.

Obě aerolinie již ustanovily společný tým, který se bude v budoucnu zabývat i možnostmi spolupráce v oblastech přepravy nákladů, odbavení letadel a integrace frequent flyer programů. Z hlediska Southwest Airlines se jedná o velké rozšíření jejich služeb, které se zatím výhradně soustřeďovaly na domácí linky po USA.

Témata