SkyEurope zahájily pravidelné lety do Paříže

22.08.2003 - SlovenskoSlovensko získalo v pátek 22. srpna historicky první přímé pravidelné letecké spojení s Francií díky nízkonákladové společnosti SkyEurope Airlines, které zahájily lety z Bratislavy do Paříže. Spojení na pařížské letiště Orly bude provozována 5x týdně (denně kromě úterý a soboty). Po úspěšném startu pravidelné linky do Londýna je Paříž další destinací, která se trefila do zájmu cestujících. "Na lince do Londýna jsme pro vyprodanost letů přidali už v srpnu další lety, kteří pocítili skutečný hlad po cenově výhodném leteckém spojení. Díky tomu obsazenost linky v srpnu dosáhla 97 % a překonala tak naše původní očekávání. Už nyní se ukazuje, že linka do Paříže může zaznamenat podobný úspěch a ještě před tím než jsme na ní vůbec vzlétli, jsme na srpnových letech obsadili 88 % míst", uvedl Pavol Mladý, obchodní ředitel SkyEurope.

Linka do Paříže bude pro cestující zajímavá i tím, že na letadle Boeing 737-500, se kterým SkyEurope létá, se objeví fotografie světové topmodelky Adriany Karembeu - Sklenaříkové, která je neznámější Slovenkou ve Francii. "Fotografii Adriany jsme původně chtěli na letadlo umístnit v souvislosti s naším prvním letem do Paříže. V září však budeme mít obrovskou čest přivítat papeže Jana Pavla II. a je pro nás obrovskou poctou, že SkyEurope Airlines může zajistit jeho leteckou přepravu na Slovensku. Je tedy zcela pochopitelné, že fotografie Adriany se dostane na letadlo o tři týdny později" vysvětlil Mladý.

Září bude znamenat pro cestující SkyEurope Airlines další zlepšení nabídky letů. Již 12. září přibude spojení s Benátkami, které bude provozováno 4x týdně. Linka do Stuttgartu, jež je nyní provozována denně, bude mít od 17. září v pracovních dnech již dvě denní spojení. Významnou novinkou také bude od 16. září rozšíření spojení mezi Bratislavou a Košicemi na 4 denní lety. Letecké spojení mezi Bratislavou a Košicemi tak bude častější než spojení vlakovým expresem IC.

Štítky