SkyEurope přidají další lety ze Slovenska

14.04.2008 - SlovenskoNízkonákladová aerolinie SkyEurope Airlines oznámila otevření dvou nových linek z Košic a posílení několika dalších linek ze Slovenska. Od 30. června budou letouny SkyEurope nově létat třikrát týdně z Košic do anglického Manchesteru a jednou týdně od 5. července do 30 září na sezónní lince do chorvatského Splitu. Na stávající lince z Košic do Londýna/Lutonu dojde od 6. července ke zvýšení frekvence ze tří na čtyři lety týdně. Ke stejnému navýšení letů dojde od stejného data i na lince z Popradu do Londýna/Lutonu.

K navýšení letů dojde od července i na několika linkách SkyEurope z Bratislavy. Nejvýznamnějším rozšířením je přidání třetího poledního letu do Londýna/Lutonu, který rozšíří od 1. července do 30. září stávající nabídku ranního a večerního letu. Linka do Dublinu bude během léta od 1. července do 30. září provozována denně namísto dosavadních čtyř letů týdně. Na sezónních linkách z Bratislavy dojde k dalšímu navýšení provozu – do Burgasu od 3. července ze 3 na 4 lety týdně, do Splitu od 5. července ze 2 na 3 lety týdně a do Soluně od 1. července rovněž ze 2 na 3 lety týdně.

Podle tiskové zprávy SkyEurope je expanze na Slovensku součástí restrukturalizační strategie společnosti. „Posílení a rozvoj klíčových trhů v nízkonákladovém prostředí umožňuje zefektivnění provozu a rozšiřuje možnosti rozvoje sítě linek. Tato expanze je dosáhnutá bez přidání jediné nové destinace, čistě posílením existujících trhů,“ uvádí se dále ve zprávě o rozšíření provozu.

Štítky