SkyEurope oznámily novinky letního letového řadu 2006

27.11.2005 - EvropaSkyEurope Airlines, nízkonákladové aerolinie operující z celé střední Evropy, oznámily své plány týkající se letní sezóny 2006. Společnost bude expandovat především ze základny v Budapešti a Krakově. Především v Krakově pak společnost osmi novými destinacemi výrazně posílí svou pozici, a je dokonce možné, že nahradí LOT na pozici největších aerolinií operujících z letiště Balice.

Nyní létají SkyEurope z Krakova do sedmi destinací. V období od 26. března do 13. dubna bude ale zahájen provoz do šesti nových destinací (Brusel – 4x týdně, Stockholm – 4x týdně, Edinburgh – 3x týdně, Birmingham – 2x týdně, Boloňa – 3x týdně, Turín – 3x týdně). Společnost mimo to začne opět létat do Barcelony, která je sezónní destinací. 8. června pak dojde k vypravení prvních letů i do Athén a Neapole, kam bude společnost létat dvakrát týdně. Celkový počet destinací se tak příští rok zvýší na 16.

Krakov se tak počtem destinací dotáhne na Budapešť. V následující zimní sezóně 2006/2007 jej dokonce předčí. Město je stále častějším cílem turistiky. Minulý rok jej navštívilo 3,1 miliónu turistů. V porovnání s předchozím rokem to představuje neuvěřitelný nárůst o 42 %. Právě na základně v Krakově bude bázován vůbec první letoun Boeing 737-700, který bude dodán v březnu 2006.

Naproti tomu z Budapešti budou v červnu otevřeny čtyři sezónní destinace (Split - 2x týdně, Dubrovník – 3x týdně, Nice – 3x týdně, Athény – 2x týdně). Další čtyři zcela nové cíle budou nalétávány permanentně. 13. dubna respektive 14. dubna budou poprvé vypraveny linky do Boloni a Neapole. První město bude nalétáváno třikrát týdně, druhé pak dvakrát týdně. 17. června bude otevřena linka do Burgasu (2x týdně), o týden později bude zahájen provoz do Varny (2x týdně). Celkový počet nalétávaných destinací se tak vyšplhá na 16. Největší základnou zůstává s 21 destinacemi i nadále Bratislava.

Nezvyklým spojením v síti SkyEurope Airlines bude od 26. března 2006 linka Amsterdam – Poznaň. Ta bude vypravována třikrát týdně. Unikátní je také rozvoj low-cost letů do Bulharska. Vyjma výhradně turistických cílů jako Varna a Burgas nabízí SkyEurope také spojení Bratislava – Sofia. Kromě výše uvedených novinek bude na mnoha stávajících linkách zvýšena frekvence letů. Navýšení provozu pokryjí nová letadla Boeing 737NG.

Štítky