Saudia se stala plným členem aliance SkyTeam

30.05.2012 - Asie & AustrálieGlobální aliance SkyTeam včera na slavnostním ceremonialu v Džiddě přivítala jako svého 16. člena společnost Saudia. Vlajkový dopravce Saúdské Arábie se stal prvním členem SkyTeamu z oblasti Středního Východu. „Členství společnosti Saudia zvyšuje hodnotu aliance tím, že zpřístupňuje našim zákazníkům významný saudsko-arabský trh,“ uvedl Michael Wisbrun, generální ředitel SkyTeamu. „Reagujeme na poptávku cestujících po rozšíření výběru cest po Středním Východě navázáním spolupráce se zásadním hráčem z tohoto regionu,“ dodal Wisbrun.

Saudia - ceremoniál SkyTeam
Během slavnostního ceremoniálu v Džiddě byly představeny dva letouny Saudia v barvách aliance Skyteam (foto: Skyteam)

Saudia mají základny na letištích v Džiddě, Rijádu a Dammánu. Síť linek společnosti pokrývá Saúdskou Arábii, země Blízkého a Středního východu, severní Afriku, Evropu a také Dálný východ. Saúdskoarabský dopravce rozšiřuje síť SkyTeamu a 51 nových destinací, včetně 23 v Saúdské Arábii. Příkladem nových destinací jsou Islamabád v Pakistánu, Colombo na Srí Lance nebo Alexandria v Egyptě.

„Připojení ke SkyTeamu je nedílnou součástí dlouhodobé transformační strategie společnosti Saudia, která zahrnuje změnu značky naší letecké společnosti, restrukturalizaci klíčových operací a vylepšování produktů na palubě a letištních služeb,“ komentoval vstup Khalid Al-Molhem, generální ředitel společnosti Saudia.

Saudia - ceremoniál SkyTeam
Slavnostní podpis dokumentů na ceremoniálu v Džiddě (foto: Saudia)

Před připojením k alianci SkyTeam zahájily Saudia čtyřletý program obnovy. Hlavním cílem bylo využít příležitost k obnovení identity a ke změně názvu ze Saudi Arabian Airlines na původní Saudia. Tento název společnost používala v letech 1972 až 1996. Transformace názvu a změna značky byla vytvořena a řízena poradenskou firmou Honour. Dalšími součástmi transformace bylo přizpůsobení standardům aliance SkyTeam v oblasti IT, finančních platforem, kvalitě služeb apod. Společnost rovněž provádí obnovu leteckého parku o 90 letadel.

Témata