Saudia létá opět do Vídně

23.06.2018 - EvropaLetecká společnost Saudia obnovila 16. června po osmileté přestávce pravidelné lety do Vídně. Aerolinie spojí celoročně Vídeň s hlavním městem Saúdské Arábie Rijádem a Džiddou, významným přístavem ležícím na pobřeží Rudého moře. Slavnostního otevření linky a následné tiskové konference se ve Vídni zúčastnil výkonný ředitel Saudia Jaan Albrecht a šéf vídeňského letiště Julian Jäger.

SAUDIA ist heute im Zuge des Erstfluges aus Riad und Dschidda mit einem Water Salute am Flughafen Wien empfangen worden. Die Airline verbindet ab sofort viermal pro Woche Wien mit Saudi Arabien.

Zveřejnil(a) Flughafen Wien - Vienna Airport dne Sobota 16. červen 2018

Přivítání prvního letu Saudia vodní slavobránou na letišti ve Vídni (zdroj: Flughafen Wien/Facebook)

V rámci letního letového řádu bude saúdskoarabský dopravce provozovat linku Džidda – Rijád – Vídeň čtyřikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek, v sobotu a v neděli letounem Airbus A320. Podle vyjádření Jaana Albrechta pro server ATWonline přejde linka do roka na denní frekvenci a Saudia rovněž zvažuje nasazení většího letadla.


Saudia - Airbus A320 (Meteb Ali/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Saudia naposledy létala do Vídně během letní sezóny 2009. Tehdy vypravovala do rakouské metropole přímou linku z Džiddy a další z Rijádu. Obě linky byly tehdy provozovány jednou týdně letounem Boeing 777.

Témata