Saudia opět spojí pouštní město s Al-Ula s Paříží

12.11.2022 - Asie & AustrálieSaúdskoarabský národní dopravce Saudia oznámil, že od 4. prosince obnoví pravidelné lety z Al Ula do Paříže. Obnovení spojení bylo oznámeno v rámci prezentace Al Ula na turistickém veletrhu World Travel Market v Londýně. Linka bude provozována jednou týdně letadly Boeing 787 Dreamliner. Díky přímému letu budou moci cestující být v Al Ula za pouhých pět hodin letu z pařížského letiště Charlese de Gaulla. Linka má být provozována do 12. března 2023.

Staré město v Al Ula (foto: Pteropus conspicillatus/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Al Ula je starobylé arabské pouštní město nacházející se na severozápadě Saúdské Arábie severně od Mediny. Město s dlouhou historií sahající do předislámského období bylo důležitým bodem na starověké kadidlové obchodní stezce, po které se převáželo zboží z jemenských přístavu ke Středozemnímu moři.

V Al Ula se dnes nachází se zde také památka Hegra, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Ta bývá často přirovnávána k jordánské Petře. Dále ve městě je starobylé opevnění, skalní obydlí a hrobky či množství staveb z nepálených cihel.

Saúdská Arábie v rámci svých programů na rozvoj turistiky začala investovat také do Al Ula s cílem etablovat toto místo jako turistickou destinaci. Bylo zde otevřeno nové návštěvnické centrum a budují se ubytovací kapacity. Podle návrhu architekta Jeana Nouvela by měl být vybudován luxusní hotel vytesaný do skalního masivu.

Témata