Ryanair zahájil pravidelné lety do Arménie

14.01.2020 - EvropaNízkonákladová společnost Ryanair dnes zahájila pravidelné lety do Arménie. Po 15. hodině místního času přistál na mezinárodním letišti v Jerevanu Boeing 737-800 registrace 9H-QAJ letící na lince FR4456 z italského Bergama. Večer po 21. hodině pak dosedl na ranveji letiště v Jerevanu zahajovací let linky FR4454 z římského letiště Ciampino. Obě linky nové linky Ryanairu budou do Jerevanu létat dvakrát týdně.

Přistání zahajovacího letu Ryanair na mezinárodním letišti v Jerevanu (foto: Ryanair)

Zahájení letů do Arménie oznámil Ryanair koncem října loňského roku. Se začátkem letního letového řádu 2020 začne Ryanair rovněž létat do Jerevanu z berlínského letiště Schönefeld a v polovině května nabídne rovněž lety z řecké Soluně do arménské metropole. S novým letním letovým řádem irský low-cost dopravce rovněž zahájí lety na lince z Memmingemu do arménského města Gjumri.

„Dostupnost levných letů je důležitou podmínkou při výběru nové destinace pro cestu. Vstup dvou evropských nízkonákladových dopravců na arménský trh činí naši zemí přístupnější a přitažlivější pro cestující z Evropy. To nejen posílí spojení mezi Arménií a Evropou, ale také podpoří růst počtu návštěvníků Arménie,“ uvedla Susanna Safaryan, předsedkyně Výboru cestovního ruchu při Ministerstvu hospodářství Arménie.

Ryanair očekává, že na linkách z/do Arménie přepraví v letošním roce 198 tisíc cestujících.

Témata