Ryanair otevřel novou základnu na pařížském letišti Beauvais

05.12.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair ve čtvrtek zahájila provoz nové základny na pařížském letišti Beauvais. Otevření této základny společnost oznámila letos v září. Ryanair zde bude v zimní sezóně bázovat dva letouny Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Šéf Ryanairu Eddie Wilson v tiskové zprávě uvedl, že otevření nové základny představuje investici ve výši 200 milionů dolarů a znamená vytvoření více než 2300 přímých a nepřímých pracovních míst.

Otevření základny Ryanair na letišti Beauvais u Paříže (foto: Aéroport Paris-Beauvais)

Zimní letový 2020/21 program Ryanairu z letiště Beauvais zahrnuje celkem 28 destinací. Vedle spojení do velkých měst jako Barcelona, Dublin, Lisabon, Madrid, Miláno a Řím nabízí také lety do turistických cílů jako jsou Alicante, Bari, Faro, Soluň, Porto nebo Krakov. Beauvais je v pořadí čtvrtou základnou Ryanair ve Francii. Tento irský low-cost dopravce dříve otevřel základny v Marseille, Bordeaux a Toulouse.

Ryanair začal létat na letiště Beauvais v květnu 1997, když otevřel linku z Dublinu. Nevýhodou letiště je poměrně velká vzdálenost od centra Paříže, která činí 85 kilometrů. S tím je spojené dražší spojení autobusem či vlakem do francouzské metropole. Cesta autobusem do středu francouzské metropole trvá přibližně 1 hodinu 20 minut.

Výstup cestujících Ryanair na letišti Beuvais u Paříže (foto: Juanedc/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Před vypuknutím pandemie koronaviru měla spojení s letištěm Beauvais díky Ryanairu také Praha. Naposledy společnost podle Flightradar24 letěla na lince FR1828 do Beauvais 16. března 2020. Od té doby je letecké spojení přerušeno.

Témata