Ryanair zahájil provoz základny v Bordeaux

12.06.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes zahájila provoz své nejnovější základny ve francouzském Bordeaux. Jedná se teprve o druhou základnu společnosti ve Francii. Irský dopravce bude na místním letišti Bordeaux–Mérignac bázovat zprvu dvě a od podzimu až tři letouny Boeing 737-800.

Nová základna v Bordeaux (foto: Ryanair)

V letním letovým řádu bude Ryanair létat z tohoto jihofrancouzského města do 29 destinací. Společnost již otevřela nové linky do Bari, Dublinu, Fara, Kodaně, Krakova, Lamezia Terme, Lisabonu, Manchesteru, Marseille, Mykonosu, Nantes, Neapole, Ouarzazate, Tangeru a Trevisa a začátkem června zahájí lety do Alicante, Fara a Málagy.

K dalšímu výraznému rozšíření letů dojde na podzim. Postupně během října Ryanair přidá další nové destinace z Bordeaux až na celkových 37. Jedním z nových cílů bude od 3. října 2019 také naše hlavní město. Společnost bude mezi Bordeaux a Prahou létat dvakrát týdně. Dalšími novými destinacemi se stanou Brest, Budapešť, Lille, Nador, Oujda, Palermo a Štrasburk. Ryanair očekává, že na linkách z/do Bordeaux přepraví až 1,4 miliony cestujících ročně.

Témata