Ryanair zahájí lety z Prahy do Bordeaux

20.02.2019 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair dnes oznámila zahájení letů z Prahy do další destinace. Od 27. října bude aerolinie nově létat dvakrát týdně do francouzského Bordeaux. Odlety z Prahy budou vždy ve čtvrtek a v neděli v 18:55 s příletem do Bordeaux ve 21:15. Z Bordeaux bude nová linka Ryanair odlétat ve stejné dny v 16:10 a na ruzyňském letišti přistávat v 18:30. Nová linka je součastí expanze Ryanair na letiště v Bordeaux a dalších francouzských letištích.

Boeing 737-800 startuje z ruzyňského letiště (foto: Letiště Praha)

„Nová linka do Bordeaux zapadá do naší strategie rozvoje výjezdového cestovního ruchu z České republiky do destinací ve Francii i ostatních zemích. Podle odhadů letiště očekáváme, že toto spojení využije přibližně 35 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Bordeaux bude po pařížském letišti Beauvais a Marseille třetí destinací ve Francii, do které Ryanair provozuje přímé lety z Prahy. V pořadí se bude jednat již o 32. destinaci, do které společnost z našeho hlavního města létat.

David O’Brien z Ryanairu s oznámením o nových linkách z Bordeaux (foto: Ryanair)

Mezi Prahou a Bordeaux v současnosti létá dvakrát týdně společnost Volotea. Během dubna a května bude tato španělská nízkonákladová společnost létat mezi oběma městy až třikrát týdně. V ostatních měsících plánuje Volotea opět dva lety týdně.

Témata