Ryanair otevře základnu na pařížském letišti Beauvais

26.09.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair ve středu oznámila otevření základny na pařížském letišti Beauvais. Provoz nové základny bude zahájen 3. prosince 2020 a společnost bude na letišti bázovat dva letouny Boeing 737-800. Díky nové základně otevře irský dopravce dvě nové linky, to do Pafosu na Kypru a Manchesteru v Anglii. Obě linky budou zatím provozovány dvakrát týdně. Celkem Ryanair bude v nadcházejícím zimním období zajišťovat z Beauvais 105 letů týdně. Letouny společnosti budou létat z tohoto letiště do 32 destinací ve 13 zemích.

Výstup cestujících Ryanair na letišti Beuvais u Paříže (foto: Juanedc/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Základna na letišti Beauvais bude v pořadí již čtvrtou základnou Ryanairu ve Francii. Další základny má společnost v Bordeaux, Marseille a Toulouse. Jason McGuinness, obchodní ředitel Ryanairu, vyzdvihl investici své společnosti a vytvoření nových pracovních míst v době, kdy ostatní aerolinie snižují své kapacity a investice, přestože dostaly státní podporu. McGuinness rovněž ocenil efektivitu provozu letiště a konkurenceschopné letištní poplatky.

Nevýhodou letiště Beauvais je velká vzdálenost od centra Paříže, která činí 85 kilometrů. S tím je spojené dražší spojení autobusem či vlakem do francouzské metropole. Nicméně letiště může být zajímavým výchozím bodem při cestách do severní Francie.

Beauvais využívají zejména nízkonákladové aerolinie. Kromě Ryanairu na něm přistávají společnosti Wizz Air. Volotea, Blue Air, SkyUp a Lauda. Pravidelnou linku do Beauvais provozuje také společnost Air Moldova. V loňském roce letiště odbavilo téměř čtyři miliony cestujících.

Štítky