Ryanair opět létá z Brna do Milána Bergama

29.10.2018 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair obnovila v neděli pravidelné lety mezi Brnem a letištěm v Bergamu u Milána. První let z Brna do Itálie využilo 181 cestujících, z Bergama jich přiletělo 159. Linka je provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli letounem Boeing 737-800. Ryanair v minulosti létal z Brna do Bergama v letech 2010-12.


Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Brně před odletem do Bergama (foto: Letiště Brno)

„Start linky na Milán Bergamo je skvělou zprávou pro obyvatele a návštěvníky Jihomoravského kraje i sousedních regionů. Je to významný krok naší společné strategie rozšiřovat počty pravidelných linek pro obyvatele a turisty. A jednání o dalších linkách i nadále pokračují,” uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Podle předsedy představenstva Letiště Brno Milana Kratiny je skvělé, že se novou linku podařilo otevřít ještě v rámci zimního letového řádu. "Za několik dní to bude právě jeden rok, kdy je Letiště Brno součástí skupiny Accolade. Při vstupu do letiště jsme slíbili, že na něj v prvé řadě přivedeme nové pravidelné linky. Milán Bergamo je první z nich," dodal Milan Kratina.


(foto: Letiště Brno)

Linka do Bergama u Milána je v současnosti druhou linkou Ryanair operovanou z Brna. Irský nízkonákladový dopravce létá je na tradiční lince na londýnské letiště Stansted. V zimním období bude dále létat pravidelná linka britské společnosti BMI Regional do Mnichova, která je v pracovních dnech provozována dvakrát denně a o víkendu v neděli.


(foto: Letiště Brno)

Témata