Posádky Lufthansy v krojích i letos připomenou Oktoberfest

15.09.2020 - EvropaI když se letošní mnichovský pivní festival Oktoberfest kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, společnost Lufthansa se bude držet své každoroční tradice. V úterý 22. září poletí jedenáct stevardek a stevardů v tradičních bavorských krojí na palubě Airbusu A350 na lince LH412 z Mnichova do Newarku. Cestující se budou moci od 21. do 25. září setkat s krojovanými posádkami také na evropských linkách Lufthansa CityLine. Bude se jednat o spoje z Mnichova do Berlína, Helsinek, Kodaně, Manchesteru, Vídně či dovolenkové linky na ostrov Santorini nebo Sylt.

Čepované pivo posádka nabídla cestujícím v business class na snímku z roku 2018 (foto: Alex Tino Friedel/Lufthansa)

Tradice těchto krojovaných letů na počet mnichovského festivalu je u Lufthansy dlouhá. Poprvé se posádka společnosti představila v krojích v roce 1957. Tradice byla obnovena v roce 2006, kdy takový let stejně jako letos mířil do New Yorku. Od té doby se posádky v tradičních krojích objevovaly každoročně ne vybraných linkách do cílů v USA, Evropě, Indie, Číny a Japonska.

Krojovaná posádka Lufthansy před Airbusem A350 na snímku z roku 2018 (foto: Alex Tino Friedel/Lufthansa)

Kroje pro posádky Lufthansy navrhla mnichovská firma Angermaier specializující se na tradiční bavorské kroje. Kroj letušky je tmavě modrý doplněný zástěrou ve stříbrošedé barvě, muži pak mají tradiční krátké kožené kalhoty s tmavě modrou vestou.

V mnichovském letištním salónku Lufthansy budou k dispozici opět tradiční bavorské speciality jako bavorský leberkäse, zelný a bramborový salát. K tomu budou k dispozici tradiční pražené mandle, preclíky a pivo. V business class budou moci cestující ochutnat bavorský krém a vyžádat si pšeničné pivo.

Historické foto letušky Lufthansy v kroji (foto: Lufthansa)

Štítky