Pegasus Airlines začnou létat do Pákistánu

16.09.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost Pegasus Airlines plánuje koncem tohoto měsíce zahájit pravidelné lety do Pákistánu. Nová linka z letiště Sabiha Gökçen do Karáčí má být otevřena 25. září a provozována čtyřikrát týdně letouny Airbus A320. Nové spojení bude mít dobrou návaznost na lety společnosti do Londýna a Manchesteru. Turecký dopravce tak doufá, že díky tomu získá cestující, kteří budou chtít využít možnost nízkonákladových letů z Velké Británie do Pákistánu s přestupem v Istanbulu.

Upoutávka Pegasus Airlines na novou linku do Karáčí (zdroj: video Pegasus Airlines)

Letenky na novou linku do Karáčí jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek a mobilní aplikace dopravce. Pegasus Airlines informovaly o výhodných zaváděcích tarifech na lety mezi Velkou Británií a Pákistánem. Jednosměrné letenky z londýnského letiště Stansted do Karáčí jsou nabízeny za 230 britských liber, z Manchesteru pak za 225 liber.

Karáčí ležící na jihu Pákistánu na břehu Arabského moře nedaleko delty řeky Indus je největším městem v zemi. Podle sčítání z roku 2017 žije ve městě téměř 15 milionů obyvatel, což je řadí také mezi největší města na světě. Karáčí, přestože není hlavním městem Pákistánu, je důležitým správním a ekonomickým centrem země.

Budova terminálu pro cestující na mezinárodním letišti v Karáčí (foto: A.Savin/Wikimedia Commons - FAL)

Témata