Novinky u společnosti Wizzair

06.12.2008 - EvropaWizzair nedávno informoval o několika změnách, které se dotknou jeho letového řádu. Společnost bude od 14. ledna v rámci svých linek do Barcelony přistávat na hlavním letišti El Prat místo současně využívaného letiště Barcelona/Girona. Změna se dotkne dvou linek ze Sofie a polských Katovic. Wizzair také informoval o rozšíření počtu destinací své ukrajinské pobočky Wizzair Ukraine, která bude nově létat z Kyjeva do Osla/Torp. Linka bude v provozu dvakrát denně od 5. ledna. Společnost také spojí nízkonákladovou linkou Ukrajinu s polskými Katovicemi (3x týdně od 3. ledna).

Wizzair také potvrdil informace o plánovaném uzavření low-cost terminálu Etiuda na letišti ve Varšavě. Společnost je podle svého vyjádření velmi pobouřena tímto “nezodpovědným a jednostranným” rozhodnutím tamního letiště. Aeroliniím operujícím z tohoto terminálu nebyla nabídnuta jiná alternativa než přesun do hlavního terminálu dva. To ale znamená zdvojnásobení nákladů na provoz základny ve Varšavě.

Wizzair veřejně vyzval k přehodnocení rozhodnutí, které podle společnosti jde přímo proti zájmům polských spotřebitelů. Připomeňme, že Wizzair létá z Etiuda terminálu od září 2004 a ročně zde přepraví 875 000 cestujících, což představuje zhruba 15 procent veškerého provozu letiště Varšava/Okecie. Jako jedna z mála společností jde proti trendu a navyšuje nabízenou kapacitu na linkách z Varšavy. Tamní letiště i přesto v listopadu zaznamenalo 14 procentní pokles cestujících.

Témata