Novinky Lufthansy pro zimu: nové cíle A380, rozšíření letů do Indie

27.04.2023 21:04 - EvropaNěmecká společnost dnes představila některé novinky zimní sezóny 2023/24. Lufthansa v něm počítá s nasazením letadel Airbus A380 na pravidelné linky z Mnichova. Od 5. října s ními bude opět létat na denní lince do Los Angeles. Poté ještě před začátkem platnosti zimního letového řádu začne poprvé s A380 létat na lince z Mnichova do Bangkoku. Oproti nyní používanému Airbusu A350 to bude znamenat navýšení kapacity na lince do thajské metropole téměř o 75 %. Výrazně posílená bude nabídka v prémiových třídách a na každém letu bude k dispozici také osm míst ve First Class.

Airbus A380 přistává na letišti v Mnichově (foto: Lufthansa)

Další novinkou bude rozšíření letů do Indie. Lufthansa nabídne nově přímou linku z Mnichova do Bengalúru, kam bude létat s A350-900. Bengalúr ležící ve vnitrozemí jižní Indie je se svými osmi miliony obyvatel třetím největším indickým městem. V Bengalúru se soustřeďují softwarové, telekomunikační a biotechnologické firmy, takže bývá označováno za indické Silicon Valley.

Centrála druhé největší indické IT firmy Infosys v Bengalúru (foto: Ashwin Kumar/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Po delší přestávce společnost dále obnoví pravidelnou linku z Frankfurtu do Hajdarábádu. Toto město v centrální Indii je centrem farmaceutického průmyslu a v posledních letech se tu rozvíjí také informační technologie. Další podrobnosti k novým linkám do Indie má Lufthansa oznámit v polovině května. V každém případě bude společnost v zimě létat z Frankfurtu a Mnichova do pěti destinací v Indii.

Témata