Nové italské aerolinie ITA mají A320 ve speciálním livery „Born in 2021“

14.10.2021 - EvropaZítřejší start nové italské aerolinie Italia Trasporto Aereo (ITA) pravděpodobně doprovodí Airbus A320 nesoucí speciální livery. Na trupu letadla je velký nápis „Born in 2021“ (narozen v roce 2021) ve třech barvách: zelené, lehce šedé a červené, což odkazuje na italské národní barvy. Pod pilotní kabinou pak je malý nápis „Operated by ITA“.

Speciální livery Born in 2021 na letounu Airbus A320 (zdroj: web ITA)

Airbus poprvé zachytil před lakovnou v irském Shannonu spotter Adrian Kissane. Podle dat serveru Flightradar24 letoun s tímto livery nesoucí registraci EI-EIB přeletěl v úterý večer ze Shannonu na milánské letiště Linate. Obrázek letadla se rovněž objevuje na provizorních webových stránkách ITA a italský tisk zaznamenal, že v televizi se objevuje reklama s tímto letounem.

Nová aerolinie má zahájit provoz zítra. V pátek dopoledne by měly být spuštěny nové webové stránky a zveřejněny další podrobnosti o novém dopravci včetně názvu, který bude používat. Zatím není jasné, jestli nová společnost bude používat jako značku zkratku ITA či zvolí jiné jméno. Ve hře může být stále značka Alitalia.

Jak jsme informovali minulý týden, značka Alitalia se v prvním kole výběrového řízení neprodala. Do tendru se totiž podle italského tisku nepřihlásila žádná firma. Důvodem je značně přemrštěná cena, která byla stanovena na 290 milionů dolarů (zhruba 7,39 miliard korun). Oproti původním odhadům tak byla cena dvojnásobná. Nyní probíhá druhé kolo, ve kterém mohou zájemci nabídnout nižší částky. Značku získá společnost, která nabídne nejvíce. Není jasné, zda ITA nějakou nabídku podá nebo již podala. Podle ředitele ITA má případné využití této slavné značky své výhody i nevýhody. Podle jeho slov však rozchod s minulostí může být tou nejlepší volbou. Jaké řešení nakonec management ITA zvolil se dozvíme již během několika hodin.

Témata