Nové destinace KLM pro letošní léto

09.02.2015 - EvropaNizozemská letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines rozšíří v letním letovém řádu svou síť o nové destinace. Od 18. března bude společnost nově létat do tří evropských měst – Belfastu v Severním Irsku, Krakova v Polsku a Montpellieru ve Francii. Do Severního Irska se KLM vrací po více než 15 letech, naposledy létala mezi Amsterdamem a Belfastem v roce 1999 tehdejší dceřiná společnost KLM uk. Belfast bude nyní v pořadí již 14 destinací KLM ve Velké Británii. Linka bude provozována denně letouny Fokker 70. Připomeňme, že Belfast je nejen hlavním a největším městem Severního Irska, ale také atraktivní turistickou destinací s rostoucím potenciálem.

Hlavní náměstí Královský rynek v Krakově (foto: Pko/Wikipedia Commons - CC BY 2.5)

Do Krakova bude KLM od poloviny května létat denně s letouny Embraer 190. KLM již nabízí pravidelné lety do hlavního města Varšavy a Krakov je druhou destinací v Polsku, kam bude cestující pravidelně dopravovat. Krakov, který je se 700 tisíci obyvatel třetím největším městem v Polsku, je znám svým historickým centrem, jež je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO.

Třetí novou evropskou novinkou je Montpellier na jihu Francie, který je hlavním městem departmentu Languedoc-Roussillon. Toto osmé největší francouzské město ležící na břehu Středozemního moře hostí jednu z nejstarších světových univerzit. Přímá linka KLM z Amsterdamu do Montpellieru bude provozována denně letouny Fokker 70. Montpellier bude v pořadí šestou destinací KLM ve Francii.

Airbus A330-200 společnosti KLM Royal Dutch Airlines na letišti v Amsterdamu (foto: Alf van Beem/Wikipedia Commons - CC0 1.0)

Společnost KLM připravila také novinky na dálkových linkách. Zcela novou destinací bude Edmonton v Kanadě, hlavní město provincie Alberta. KLM bude létat linku do Edmontonu od 5. května třikrát týdně letounem Airbus A330-200 s 30 sedadly v business třídě, 35 v premium economy a 178 místy v ekonomické třídě. Odlety z Amsterdamu jsou plánovány vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli v 14:35 s příletem do Edmontonu v 15:35. Odlety z Edmontonu jsou ve stejné dny v 18:10 a přílet na amsterdamské letiště Schiphol následující den v 10:45. Od 22. června přidá společnost ještě páteční odlet z Amsterdamu.

Komerční centrum kolumbijského hlavního města Bogoty (foto: Mrtony77/Wikipedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Po několika letech KLM znovuotevírá pravidelnou linku do kolumbijské metropole Bogoty, a nově zavádí i pokračování letu do třetího největšího města země Cali. Tam bude od 31. března 2015 létat třikrát týdně Boeing 777-200, a to v úterý, čtvrtek a sobotu. Let je naplánován z Amsterdamu do Bogoty a následně do Cali se zpátečním letem přímo do Amsterdamu. Odlet z Amsterdamu je vždy v 12.30, přílet do Bogoty v 16.25. Z Bogoty odlétá spoj v 17.55 s příletem do Cali v 18.55. Zpět do Amsterdamu odlétá linka ve 20.35 z Cali a v nizozemské metropoli přistane druhý den v 14.15. Linka do Bogoty doplňuje stávající pravidelné spojení Air France z Paříže, Cali je novou destinací v nabídce Air France-KLM. Společně Air France a KLM létají z Paříže a Amsterdamu do 15 destinací ve Střední a Jižní Americe.

Témata