Nordica rozšíří flotilu o další dva letouny

24.02.2018 - EvropaEstonská letecká společnost Nordica plánuje ještě před letní sezónou zařadit do flotily dva nové letouny. Podle informací estonského serveru err.ee půjde o jeden Bombardier CRJ900 a jeden ATR 72.


Nordica - Bombardier CRJ900 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Oba letouny mají umožnit další růst společnosti včetně expanze na nových trzích. Od konce března bude Nordica nově létat z nizozemského Groningenu. Z tohoto letiště společnost nabídne pravidelné lety do Bruselu a Mnichova a dále od poloviny června také sezónní linku do Nice.

Nordica je obchodní značkou estonské aerolinie Regional Jet, která se zformovala po krachu Estonian Air. Nejdříve státní společnost Nordic Aviation Group objednala provoz důležitých linek spojujících Tallinn se světem u jiných dopravců a následně v roce 2016 založila zmíněnou aerolinii Regional Jet.

Ta v prvním roce úzce spolupracovala s Adria Airways, které zajišťovaly veškerý provoz. V listopadu 2016 pak byl oznámen vstup polského LOTu jako strategického partnera. Nordic Aviation Group v současnosti drží 51 procent akcí, LOT Polish Airlines zbylých 49 procent.

Začátkem roku 2017 provozovala Nordica šest letadel Bombardier CRJ900. Do konce roku se flotila rozrostla na šestnáct letadel, když se skládala z devíti CRJ900, dvou CRJ700 a pěti ATR 72.

Témata