Na rakouský celostátní lockdown reagují dopravci také dočasným přerušením spojů

23.11.2021 - EvropaOd pondělí 22.11.2021 platí v Rakousku celostátní lockdown, který má trvat nejméně 10 dnů, nejvíce 3 týdny. Po dobu lockdownu nesmí do země přijíždět turisté. Více o situaci ve článku zde.

Na tuto situaci již reagují dopravci dočasným přerušením spojů. Přerušení se většinou týkají menších rakouských měst. Již o víkendu avizovala letecká společnost Eurowings, že přeruší provoz na lince Graz-Stuttgart a Linz-Düsseldorf, a to až do 10.1.2022.

Rovněž Austrian na tuto situaci reaguje a ruší frekvence a spoje. Podle rakouských médií teď například úplně přerušuje do 16.12.2021 linku na letiště Klagenfurt, kam dosud létal z Vídně 2x denně, po obědě a před jedenáctou večer, aby se letadlo zpět z Klagenfurtu vracelo druhý den brzo ráno a odpoledne.

Podle informací ze stránek Austrianu je vhodné zkontrolovat si stav letu, zejména naplánovaného na období 22.11. - 13.12. Austrian upozorňuje na momentálně přetížené informační linky. Rovněž stránky upozorňují na výjimku možného příletu pro zahraniční cestovatele, pokud letiště Vídeň použijí pro bezodkladný následný tranzit do své cílové země mimo Rakousko - tj. zejména pro cesty na Slovensko, do České republiky a do Maďarska.

letiště Klagenfurt, prosinec 2018 (foto: Paul Kofler, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata