Na káhirské letiště Sphinx bude nově létat Wizz Air

12.03.2023 - AfrikaMaďarská nízkonákladová aerolinie Wizz Air otevře před létem svou první pravidelnou linku do egyptského hlavního města. Její lety však nebudou přistávat na hlavním káhirském mezinárodním letišti, ale společnost zamíří na menší letiště Sphinx International. Wizz Air bude na toto letiště zatím provozovat linku z milánského letiště Malpensa. Ta má být provozována od 15. června 2023 dvakrát týdně.

Upoutávka Wizz Air na novou linku do Káhiry (zdroj: Wizz Air)

Wizz Air bude po německé společnosti Condor druhým evropským dopravcem, který bude na letiště Sphinx International létat. V současnosti z tohoto letiště létá jen egyptská společnost Air Cairo, která odsud provozuje vnitrostátní linky (Asuán, Luxor a Šarm aš-Šajch) a dále spoje do dalších arabských zemí (Ammán, Džidda a Rijád). Z letiště měla rovněž létat nová egyptská nízkonákladová aerolinie Air Sphinx. Plány na její start však byly zatím odloženy.

Letiště Sphinx International se nachází při západním okraji Káhiry nedaleko areálu pyramid a nového Velkého egyptského muzea, které by mělo být otevřeno v letošním roce. Letiště bylo vloni začátkem listopadu znovu uvedeno do provozu, poté co bylo rozšířeno a zvýšena jeho kapacita na zhruba 1,1 milionu cestujících ročně. Letiště má přispět k rozvoji cestovního ruchu v Egyptě. Pro cestující mířící za památkami může být zajímavou alternativou pro cesty do egyptské metropole.

Sfinga a v pozadí Chufuova (Cheopsova) pyramida v Gíze (foto: auntmasako/Pixabay)

Témata