Lumiwings zveřejnil své cíle, je mezi nimi i Praha

30.12.2020 - EvropaŘecká letecká společnost Lumiwings před vánočními svátky zveřejnila destinace, do kterých chce létat ze své nové základny v italském Forli. Potěšitelné je, že mezi třinácti oznámenými cíli se objevila i Praha.

Lumiwings - Boeing 737-300 (foto: Lumiwings)

Vedle našeho hlavního města Lumiwings uvedly dále Neapol, Palermo, Trapani, Krakov, Katovice, Arad, Oděsu, Heraklion, Korfu, Rhodos, Kefalonii a Santorini. Společnost však k plánovaným pravidelným letům z Forli nepublikovala žádné oficiální oznámení ani nezveřejnila další podrobnosti. Prodej letenek zatím nebyl zahájen.

Původně Lumiwings plánovaly, že zahájí pravidelné lety z Forli začátkem prosince. Pandemie koronaviru a s ní spojená cestovní omezení však vedly k odložení těchto plánů.

Lumiwings založili v roce 2017 dva bývalí piloti řecké letecké společnosti Astra Airlines s cílem zajišťovat charterové lety pro turisty a nabízet jiným dopravcům ACMI pronájmy. V roce 2018 Lumiwings převzaly první Boeing 737-300, se kterým létaly pro Astra Airlines a Fly Ernest. V současnosti má společnost ve své flotile dva letouny Boeing 737-300, v plánu je zařazení Boeingu 737-400.

Témata