Lumiwings přestal prodávat lety Praha - Forli

10.05.2021 - Česká republikaŘecká letecká společnost Lumiwings koncem dubna proškrtala svou nabídku letů do střední a východní Evropy. Rezervační systém aerolinie aktuálně nenabízí lety z Forli do Prahy. Z nabídky zmizely další plánované destinace: Katowice, Arad, Craiova a Oděsa. Z šesti plánovaných cílů ve střední a východní Evropě zůstala v nabídce jen polská Lodž.

V současnosti se nabídka Lumiwings koncentruje na pravidelné lety na řecké ostrovy (Rhodos, Korfu, Kefalonie, Kréta, Santorini), které doplňují vnitrostátní linky (Palermo, Trapani, Olbia, Perugia).

Lumiwings - Boeing 737-300 (foto: Lumiwings)

Původně chtěly Lumiwings létat z Forli do Prahy dvakrát týdně od 2. května. Začátkem března společnost zahájení letů posunula na 6. června a snížila frekvenci na jeden let týdně.

Lumiwings založili v roce 2017 dva bývalí piloti řecké společnost Astra Airlines s cílem provozovat charterové lety a nabízet jiným dopravcům volné kapacity formou ACMI pronájmů. V loňském roce společnost oznámila, že bude provozovat pravidelné linky z nové základny v italském Forli.

Témata