Lumiwings posouvají zahájení letů do Prahy, sníží i počet letů

07.03.2021 - EvropaLetecká společnost Lumiwings kvůli pandemii onemocnění covid-19 posouvá zahájení pravidelných letů do Prahy. Vyplývá to z aktualizovaného letového řádu na webových stránkách dopravce. Původně plánovala řecká aerolinie létat na nové lince Forli - Praha od 2. dubna dvakrát týdně vždy v pátek a v neděli. Společnost nyní uvádí, že lety do Prahy budou zahájeny až 6. června a budou provozovány jednou týdně vždy v neděli.

(foto: Lumiwings/Facebook)

Lety do Prahy plánuje Lumiwings provozovat až do 24. října 2021, nicméně po celý letní letový řád počítá s jedním letem týdně. Cestujícím zrušených letů společnost nabízí změnu na jiný plánovaný let nebo refundaci letenek.

Lumiwings založili v roce 2017 dva bývalí piloti řecké letecké společnosti Astra Airlines s cílem zajišťovat charterové lety pro turisty a nabízet jiným dopravcům ACMI pronájmy. V roce 2018 Lumiwings převzaly první Boeing 737-300, se kterým létaly pro Astra Airlines a Fly Ernest. V současnosti má společnost ve své flotile dva letouny Boeing 737-300.

Síť linek Lumiwings z italského Forli (zdroj: Lumiwings/Facebook)

Témata