Lufthanse hrozí v USA vysoká pokuta, létala do dvou měst bez povolení

30.11.2019 - EvropaAmerický úřad civilního letectví FAA navrhuje udělit letecké společnosti Lufthansa pokutu za chyby v provozování dvou dříve povolených tras. Německý dopravce má za tato pochybení zaplatit 6,428 miliónů dolarů. Problém se týká zhruba 900 pravidelných letů do San Diega a Filadelfie.

Sídlo FAA ve Washingtonu (foto: Matthew G. Bisanz/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

„FAA prohlašuje, že Lufthansa provozovala lety do/z na letiště San Diego International a Philadelphia International i když věděla, že k tomu nebylo uděleno povolení FAA,“ uvádí se v prohlášení zveřejněném na webu FAA. „Zahraniční letecké společnosti smějí provozovat pravidelné lety pouze na a z letišť, která jsou uvedení v jejich provozních specifikacích vydaných FAA,“ pokračuje prohlášení. FAA dále uvádí, že ani jedno letiště v provozních specifikacích uvedeno nebylo.

Podle FAA Lufthansa uskutečnila od 22. března 2018 do 27. května 2019 okolo 600 letů mezi Frankfurtem a San Diegem a od 28. říjnem 2018 do 10. dubna 2019 292 letů mezi Frankfurtem a Filadelfií. Lufthansa tyto lety provedla stroji Airbus A330-300 a Boeing 747-400 aniž by měla příslušné povolení FAA.

Nyní má Lufthansa 30 dnů na to, aby se k této záležitosti vyjádřila. Lufthansa zatím jen vydala prohlášení, že v této záležitosti plně spolupracuje s FAA a bude se podrobně zabývat všemi aspekty kritizovanými americkým regulátorem. Letecká společnost nezapomněla zdůraznit, že ani na jednom z letů nedošlo k ohrožení bezpečnosti cestujících.

Témata