Lufthansa zřejmě končí s obsluhou polského Řešova

10.12.2021 - EvropaLety Lufthansy do Řešova (polsky Rzeszów) na letiště Jasionka zřejmě skončí začátkem ledna 2022. Lufthansa linku v současnosti provozuje z Frankfurtu a to 4x týdně. V pondělky ráno, středy večer, soboty ráno a neděle odpoledne. Po datu 9.1.2022 již nejsou žádné další lety v rezervačním systému Lufthansy k dispozici. Oficiální vyjádření Lufthansy nebo letiště ve Řešově chybí. Původně tuto linku Lufthansa obnovila 26. července 2021 a letos v létě ji létala 6x týdně.

Tato situace je překvapivá, neboť původně plánovala Lufthansa přidat do Rzeszowa také lety z Mnichova, a to již od konce března roku 2022. Rovněž tyto lety nejsou v rezervačním systému společnosti nyní k dispozici. V minulosti Lufthansa střídavě létala do Řešova z obou těchto hubů.

Řešov je město na jihovýchodě Polska se 196.000 obyvateli a jeho počet obyvatel a význam rychle roste. Před pandemií v roce 2019 odbavilo letiště Jasionka u Řešova 772.000 cestujících. Dominantním dopravcem je zde polský LOT, zejména díky lince do Varšavy, kterou provozuje 3x denně. Sezónně též létá LOT i do Gdaňsku, Splitu, Štětína, Soluně a Zadaru. Přes léto provozuje dokonce i jeden dálkový let týdně do New Yorku, na letiště Newark. Ryanair nabízí pravidelná spojení do Bristolu, Dublinu, East Midlands, Londýna Lutonu i Stanstedu a do Manchesteru, přes léto i linky na Krétu a Rhodos. Wizz Air létá do Eindhovenu, Londýna Lutonu a Sandefjordu u Osla.

Nejbližší větší letiště je v Krakově, zhruba 180km a 1,5 hodiny jízdy po dálnici. Největší polské letiště ve Varšavě je vzdáleno přes 300km a 4,5 hodiny jízdy.

Terminál letiště v Řešově, duben 2015 (foto: Denis Barthel, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata