Lufthansa zastaví lety do Silicon Valley

10.10.2018 - EvropaNěmecká Lufthansa ukončí pravidelné lety na lince z Frankfurtu do San José v Kalifornii s koncem platnosti letního letového řádu. Před několika dny zmizely z rezervačních systému lety na zimní období a s obnovením linky se nepočítá ani příští letní sezónu. Podle rezervačního systému Lufthansy je poslední odlet z Frankfurtu plánován na 27. října. Po tomto datu nabízí německý dopravce cestujícím lety s přestupem v Chicagu nebo Denveru s úsekem operovaným United Airlines.


(foto: Lufthansa)

Cestující rovněž mohou využít pravidelné linky Lufthansy z Frankfurtu a Mnichova do San Francisca, které jsou provozovány denně. Centrum San José je od mezinárodního letiště v San Franciscu vzdálené jen 56 kilometrů při jízdě autem.

Lufthansa otevřela dálkovou linku do San José v dubnu 2016. Zpočátku byla linka provozována celoročně, v posledním roce však došlo k zastavení provozu v zimním období. V současnosti na lince létají pětkrát týdně letouny Airbus A340-600.

Po ukončení provozu Lufthansy budou jedinou evropskou leteckou společností nabízející lety do San José British Airways. Britský dopravce létá na lince z londýnského letiště Heathrow každý den s letounem Boeing 787-9 Dreamliner.

Lety Lufthansy do San José v Kostarice zůstávají beze změny.

Štítky