Lufthansa založila novou společnost Ocean

13.07.2020 - EvropaOd rozhodnutí opustit především ztrátovou strategii dálkových letů pod hlavičkou společnosti Eurowings plánuje Lufthansa Group nyní nově přeskupit své síly na poli charterových letů do turisticky atraktivních míst. V turismu vidí management jediný tržní segment, který by podle jeho názoru mohl opět brzy začít růst. Šéf Lufthansy Carsten Spohr se domnívá, že zotavení v tomto segmentu bude výrazně rychlejší než v tržním segmentu obchodních cestujících.

Demonstrace palubního personálu SunExpress Deutschland začátkem července, kdy se objevily první zprávy o projektu Ocean (foto: UFO e.V./Facebook)

Jak informuje německý deník Die Welt , byla z tohoto důvodu v obchodním rejstříku ve Frankfurtu registrována nová dceřiná společnost Ocean GmbH. Vedením nové firmy byl pověřen Wolfgang Raebiger. Nová společnost by se měla zaměřit na stejný segment zákazníků, na které cílí konkurenční Condor a TUIfly.

Podle mluvčího Lufthansy by se nemělo jednat o novou dceřinou firmu ani s vlastním novým logem, ani s vlastními novými nátěry letadel. Mělo by spíše jít o organizační opatření, jehož cílem je zjednodušit dosavadní komplexní struktury a občas váznoucí spolupráci mezi dceřinými společnostmi Lufthansy. Dosavadní pokusy o kombinaci spolupráce mezi dceřinými firmami Lufthansa City Line, Eurowings, Sunexpress a Brussels Airlines totiž byly problémové. Zejména lety operované Sunexpress pro příliš ambiciózní letový řád Eurowings vedly především v roce 2018 k četným zpožděním a oprávněné kritice cestujících. Mezi lidmi v branži se očekává, že nová společnost zažádá o osvědčení leteckého dopravce - AOC (Air Operator Certificate), což by jí dalo více možností, jak pružně kombinovat piloty i palubní personál.

(foto: UFO e.V.)

Nová společnost by měla soustředit své aktivity zejména do obou hlavních hubů Lufthansy, na lety z Frankfurtu a Mnichova. Odbory se však na nejnovější plány vedení Lufthansy dívají s nedůvěrou a podezřením, že se jedná o cestu na snižování především mzdových nákladů. Rovněž reakce některých bývalých zaměstnanců společnosti Sunexpress je pochopitelná a zcela jasná – ihned došlo k protestům proti tomuto záměru. Transparent „My jsme Ocean – SunExpress Deutschland" vyjadřoval jednoznačně jejich pocity...

Štítky