Lufthansa zahájila pravidelné lety do St. Louis

21.06.2022 - EvropaNěmecká Lufthansa rozšířila svou severoamerickou síť linek o novou zajímavou destinaci v USA. Od 1. června nově létá z Frankfurtu do St. Louis. Linka je provozována třikrát týdně vždy ve středu, v pátek a v neděli letounem Airbus A330-300 pro 225 cestujících. St. Louis je v pořadí již dvacátou destinací Lufthansy ve Spojených státech. Zároveň je Lufthansa jediným evropským dopravcem, který v současnosti létá do St. Louis.

Otevření nové pravidelné linky Lufthansy do St. Louis (foto: Lufthansa)

Nové spojení je důležité také pro letiště Lambert International v St. Louis, protože má po třech letech opět přímé letecké spojení s Evropou (jednalo se o krátce provozovanou linku Wow Air do Keflavíku na Islandu). Téměř dvacet let uplynulo od doby, kdy mělo St. Louis naposledy pravidelné lety s kontinentální Evropou (šlo o linku American Airlines do Londýna).

To souvisí s tím, že na letišti v St. Louis nemá svůj hub žádný velký americký dopravce. V minulosti bylo letiště hlavním uzlem americké letecké společnosti TWA - Trans World Airlines, která rovněž létala odtud do Evropy. Poté, co American Airlines koncem roku 2001 převzaly tuto aerolinii, hub v St. Louis uzavřely. S tím začal klesat význam tohoto letiště na letecké mapě.

Airbus A330-300 společnosti Lufthansa na letišti Lambert International v St. Louis (foto: Lufthansa)

Snaha St. Louis přilákat pravidelnou dálkovou linku byla veliká. Podle místního deníku St. Louis Post-Dispatch se letiště, místní okres a podnikatelé dohodly na pobídkovém balíčku v hodnotě až 5 milionů dolarů. Podmínkou je, že dálková linka bude provozována minimálně třikrát týdně. Kromě toho letiště Lambert International souhlasilo s tím, že Lufthanse promine přistávací poplatky po dobu 18 měsíců. Hodnota tohoto benefitu činí v případě, že bude linka provozována s A330, okolo 520 tisíc dolarů.

Témata