Lufthansa zahájila novou linku: Mnichov - Dubaj

06.10.2021 - EvropaV sobotu časně ráno přistál na dubajském mezinárodním letišti let LH638 letící na nové lince Lufthansy z Mnichova do Dubaje. Linka je provozována třikrát týdně s odlety z Mnichova vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Z Dubaje jsou odlety podle letového řádu vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Lufthansa novou linku bude obsluhovat moderními letouny Airbus A350-900 pro 293 cestujících.

Airbus A350-900 společnosti Lufthansa na letišti v Mnichově (foto: Alex Tino Friedel ATF Pictures)

„Spojené arabské emiráty byly pro skupinu Lufthansa vždy důležité a jsme pyšní, že jsme tuto linku úspěšně spustili se zahájením výstavy Expo. S otevřením tohoto nového spojení jsme zdvojnásobili naši kapacitu na linkách do Spojených arabských emirátů v porovnání s úrovní před pandemií,“ uvedl Serkan Guerguen, obchodní ředitel Lufthansy pro Blízký východ a severní Afriku.

Nová linka Lufthansy z Mnichova doplňuje stávající denní lety z Frankfurtu. V zimní sezóně bude denně létat z Curychu do Dubaje také společnost Swiss, která je součástí skupiny. Lufthansa nabídla speciální zavádějící tarify pro novou linku z Mnichova do Dubaje.

V minulosti Lufthansa z Mnichova do Dubaje již létala. Linka byla v provozu v letech 2003-2016, naposledy s letouny Airbus A330. Německý dopravce se z této linky stáhl poté, co Emirates zavedly na ni svou třetí denní rotaci, přičemž do Mnichova vedle letadel 777-300ER létaly i s letouny Airbus A380.

Témata