Lufthansa vybaví 38 Airbusů A320 novou kabinou

02.10.2023 19:53 - EvropaLetecká společnost Lufthansa minulý týden oznámila, že od jara 2025 postupně vybaví 38 letadel Airbus A320, které létají na krátkých a středních trasách, novým interiérem kabiny. Podle tiskové zprávy Lufthansy nabídne nová kabina výrazně větší komfort a vyšší standard. Společnost zatím nezveřejnila snímky či vizualizace vzhledu nové kabiny.

Lufthansa - Airbus A320 (foto: Lufthansa)

Významnou inovací mají být větší odkládací schránky pro příruční zavazadla. Schránky nad sedadly mají oproti současnosti pojmout až dvojnásobek zavazadel. Příruční zavazadla totiž bude možné do schránek ukládat vertikálně. Odložení zavazadel by tak mělo být rychlejší a pohodlnější.

Další změnou mají být nová sedadla, která dodá italský výrobce Geven. Podle Lufthansy sedadla díky svému ergonomickému tvarování nabídnou cestujícím více místa pro nohy při stejné rozteči sedadel.

Všechna sedadla mají být vybavena USB portem pro nabíjení mobilních zařízení. Dále bude na každém sedadle držák pro tablet a smartphone. Cestující tak při sledování filmů a seriálů nebudou muset svá zařízení držet v ruce, ale budou si je moci umístit do držáku.

Témata