Lufthansa vrátí do provozu další dva Airbusy A380

06.03.2023 - EvropaJak známo do flotily společnosti Lufthansa se již v letní sezóně vrátí čtyři Airbusy A380, které budou mít základnu na letišti v Mnichově. Management se totiž vloni rozhodl zvrátit své dřívější rozhodnutí z doby pandemie o vyřazení těchto letadel z flotily. Důvodem je především rychlý návrat poptávky cestujících a zpoždění v dodávkách objednaných letadel.

Minulý týden při prezentaci finančních výsledků za loňský rok společnost uvedla, že do roku 2024 bude provozovat další dva Airbusy A380. Zatím není známo, zda budou mít tyto dva A380 také základnu v Mnichově.

Airbus A380 společnosti Lufthansa v letu nad ostrovem Sylt (foto: Gregor Schlaeger/Lufthansa)

Celkem by tak měl německý dopravce v příštím roce provozovat celkem šest Airbusů A380, přičemž další dvě letadla by měla být připravena na možnou svou reaktivaci.

Lufthansa měla původně čtrnáct letadel Airbus A380. Šest z nich však prodala, takže disponuje osmi stroji. Ty byly během pandemie Covid-19 dlouhodobě zaparkovány na letišti ve španělském Teruelu. První A380 registrace D-AIMK vloni v prosinci přeletěl z Teruelu do Frankfurtu a letos koncem ledna se pak vydal na údržbu do Manily na Filipínách.

Témata