Lufthansa v očekávání silné poptávky rozšiřuje nabídku letních destinací

25.02.2021 - EvropaLetecká společnost Lufthansa očekává v létě razantní obnovení poptávky po turistických destinacích. Předpokládá, že kombinace pokračující vakcinace, přísných hygienických předpisů na palubě, dostupnějšího testování způsobí konec současných restrikcí v cestování. Když k tomu připočteme u cestujících mnohdy dlouho odkládaný sen letní dovolené u moře - vychází managementu společnosti, v průběhu léta doslova dojde k explozi poptávky po letech do turistických destinací. Proto nyní na letní sezónu 2021 přidává Lufthansa ze svého uzlu v Mnichově 13 typických letních turistických destinací a ve Frankfurtu rovnou 20. Shrnuto je podle přidávaných destinací fokus na Kanárské ostrovy, Karibik a Řecko.

Z Frankfurtu společnost přidává nově destinace v Bulharsku (Varna), Chorvatsku (Rijeka), v Egyptě (Hurghada), v Itálii (Lamezia Terme), na Kypru (Paphos), v Portugalsku (Ponta Delgada na Azorských ostrovec) a v Tunisku (Djerba). Na dálkových tratích nabídne Eurowings Discover z Frakfurtu cíle v Dominikánské republice (Punta Cana), v Keni (Mombasa) s prodloužením na ostrov Zanzibar v Tanzánii. Celoročně plánuje společnost létat i na Mauritius a na Maledivy. Od června zařadí Eurowings Discover další novinku - přímý let na Aljašku do města Anchorage v USA. Od zimní sezóny 2021-22 bude společnost létat nově i na Jamajku (Montego Bay) a od listopadu též na Kubu (Varadero).

Z Mnichova bude Lufthansa nově nabízet mimo jiné destinace v Řecku (Chania, Mykonos, Kavalla, Kos, Preveza a Zakynthos) a ve Španělsku (Jerez). Všechny zmiňované destinace jsou již k dispozici v rezervačním systému společnosti.

Lufthansa plánuje zvýhodnit ty cestující, kteří si zakoupí letenku do konce května. Budou mít možnost změny termínu letu zdarma.

Airbusy společnosti Lufthansa ve Frankfurtu (foto: Alasdair McLellan , Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0 )

Štítky