Lufthansa ukončí lety do Bratislavy

14.12.2008 - SlovenskoLufthansa ukončí po necelých pěti letech pravidelné lety do Bratislavy. Poslední let z Mnichova do Bratislavy se uskuteční 9. ledna 2009. Cestujícím, kteří mají zakoupeny lety po tomto datu, nabídne Lufthansa alternativní lety s odletem z Vídně. Německý dopravce zahájil lety do Bratislavy v květnu 2004 (více zde). Zpočátku byla linka provozována dvakrát denně, později byla zvýšena frekvence na tři lety denně v pracovních dnech. V současnosti Lufthansa operuje mezi Mnichovem a Bratislavou 18 letů týdně, jež jsou zajišťovány padesátimístnými letouny Canadair Regional Jet 100/200 Lufthansa CityLine a Dash 8-300 Augsburg Airways.

Podle vyjádření mediálního zástupce Lufthansy pro ČR a SR Jana Laštovičky pro slovenský server eTrend.sk nelze dávat do souvislosti zastavení letů do Bratislavy s rozhodnutím Lufthansy koupit státní podíl v Austrian Airlines. Zastavení letů Laštovička vysvětlil ekonomickými důvody s tím, že Lufthansa bude mít v Bratislavě i nadále obchodního zástupce, který bude zajišťovat prodej letenek na Slovensku.

Zastavení letů do Bratislavy pravděpodobně také souvisí s nedávným rozhodnutím mateřského koncernu snížit do roku 2010 počet zaměstnanců Lufthansa CityLine o 20 procent a odprodat 14 letadel CRJ 200. Nejedná se však o uplné vyřazení těchto letadel, ve flotile Lufthansa CityLine má zůstat i nadále osm kusů CRJ 200. Podle eTrend.sk Lufthansa vloni přepravila na lince z/do Bratislavy celkem 58 tisíc cestujících, což bylo meziročně o 1 600 osob více. Podle serveru devět z deseti cestujících v Mnichově transferovala na linky do dalších destinací.

Štítky