Lufthansa, Swiss a Austrian zavedou na evropských linkách placené občerstvení

17.11.2020 - EvropaLetecké společnosti Lufthansa Group na evropských linkách přestanou nabízet občerstvení zdarma. Ke změně má dojít na jaře příštího roku v ekonomické třídě. Cestující si budou moci vybrat z placené nabídky jídel a pití.

(foto: Lufthansa)

Možnost zavedení placeného občerstvení testovala Lufthansa Group v loňském roce na linkách Swiss ze Ženevy. Cílem testu bylo ověřit si možnost zavedení tarifu, který by nezahrnoval občerstvení na palubě letadla. Nyní se skupina rozhodla, že tarif bez jídla nebude zaveden, ale občerstvení bude zrušeno pro všechny cestující ekonomické třídy na evropských linkách.

Lufthansa Group dlouho odolávala trendům nastoleným nízkonákladovými aeroliniemi a snažila se u svých leteckých společností i na krátkých linkách nabízet alespoň malý sendvič nebo preclík a napoj zdarma. Nyní kvůli současné situaci v letecké dopravce ustoupí a postupně u svých dopravců v průběhu letního letového řádu zavede placenou nabídku. Skupina očekává, že tato změna v občerstvení přinese další úspory, které jsou žádoucí.

V současnosti je nový koncept občerstvení v ekonomické třídě již připraven a očekává se, že jako první bude zaveden u Austrian Airlines, v dalších fázích mají následovat Swiss a Lufthansa. Nabídka jídel a nápojů se má u jednotlivých společností Lufthansa Group lišit. Počítá se s tím, že nabídka jednotlivých aerolinií bude obsahovat regionální reference. Důraz se klade na čerstvé produkty a široký výběr kvalitního jídla a nápojů.

Tradice malé čokolády zůstane u Swissu zachována (foto: NAC/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

„Naše dosavadní nabídka občerstvení v ekonomické třídě často nesplňuje očekávání našich hostů,“ uvedla členka představenstva Lufthansy Christina Foerster. „Nová nabídka bude rozvíjena na základě zpětné vazby od našich zákazníků. Díky zpoplatněné kvalitativně hodnotné nabídce se cestující budou moci sami rozhodnout, co chtějí jíst a pít během cesty“ dodala Foerster. Zdarma by měla být u Lufthansy a Swiss rozdávána během letu malá láhev s vodou. Na palubě Swissu bude dále zachována dosavadní tradice rozdávání malé tabulky čokolády zdarma.

Lufthansa Group slibuje, že v rámci nového placeného občerstvení budou dodrženy vysoké kvalitativní standardy od výběru přes přípravu až po samotnou prezentaci. S novým konceptem chce skupina investovat více do obalů šetrných k životnímu prostředí a snížit plýtvání s potravinami díky přesnější výrobě produktů.

Konkrétní nabídku nového palubního menu v ekonomické třídě zatím ještě nebyla zveřejněna. Německý server Aerotelegraph připomněl ceny, které Swiss účtoval při zmíněném loňském experimentálním prodeji. K dispozici byl například krutí sendvič se sýrem za 9,70 eur, borůvkový muffin za 3,50 eur. Cola v malé plechovce stála 3,50 eur, pivo 4,20, malá láhev bílého vína pak 10,20 eur. Podle serveru se dá očekávat, že ceny budou u ostatních leteckých společností skupiny o něco nižší.

Štítky