Lufthansa Group přerušuje své noční lety do Bejrútu

01.07.2024 21:04 - EvropaLetecké společnosti Lufthansa Group vzhledem ke zvyšujícím se přestřelkám mezi hnutím Hizballáh a Izraelem přeruší své noční lety do libanonského hlavního města. Provoz nočních linek má být přerušen až do 31. července a týká se všech leteckých společností skupiny. Provoz linek s přistáním a startem v Bejrútu v průběhu dne má pokračovat beze změny.

Německé ministerstvo zahraničí vyzvalo občany Německa, aby Libanon opustili. Stejnou výzvu zveřejnily také úřady dalších západních zemí. Rovněž české ministerstvo zahraniční varuje naše občany před cestami do Libanonu a ty, co jsou na jeho území vyzývá, aby zemi urychleně opustili. V případě zhoršení situace totiž může dojít k náhlému přerušení všech letu z Libanonu.

Lufthansa dosud létala z Frankfurtu do Bejrútu dvakrát denně, přičemž první let přistával v Bejrútu brzy ráno, druhý pak večer. Nyní bude provozován jeden let denně s příletem do Bejrútu v 15:35. Své časy letů do Libanonu upravil také Swiss. Společnost Austrian Airlines do Bejrútu v současnosti nelétá.

Moderní část Bejrútu, v popředí uprostřed obytný dům Platinum Tower (foto: Richardsaad75/Wikipedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata