Lufthansa Group obnovuje lety do Izraele

23.05.2021 - EvropaSkupina Lufthansa Group chce od neděle obnovit pravidelné lety svých společností do Izraele. Obnovení letů umožnilo uklidnění situace, jež přineslo příměří mezi Izraelem a radikálním hnutím Hamás. Po střetech mezi Izraelci a Palestinci v Jeruzalémě začalo hnutí Hamás začátkem minulého týdně ostřelovat raketami izraelská města. V úterý 11. května bylo ostřelováno i Ben Gurionovo letiště Tel Avivu a letiště muselo být nakrátko i uzavřeno. Let Lufthansy letící tento den z Frankfurtu do Tel Avivu se obrátil na řeckými ostrovy a vrátil se zpět do Německa. Vedle Lufthansy své lety do Izraele z bezpečnostních důvodů přerušily také společnosti Austrian Airlines a Swiss.

(ilustrační foto: Lufthansa Group)

Lufthansa provozovala před pozastavením spojení celkem jedenáct letů týdně z Frankfurtu a čtyři týdně z Mnichova s letouny A319/A320. Kromě toho z Frankfurtu do Tel Avivu létá několikrát týdně nákladní linka Lufthansa Cargo operovaná letouny MD-11F. Austrian Airlines operovaly z Vídně pět letů týdně s A320 a Swiss tři lety týdně z Curychu s A330. Brussels Airlines plánovaly obnovit lety z Bruselu do Tel Avivu na polovinu května, nyní má být spojení obnoveno v úterý 25. května.

Do Izraele se vrací i další zahraniční letecké společnosti. Delta Air Lines obnovily svou dálkovou linku z New Yorku již v pátek, stejně tak i United Airlines. American Airlines plánují návrat své linky New York - Tel Aviv na pondělí. Své osobní lety nepřerušily izraelské společnosti El Al, Israir Airlines a Arkia. V letech do Tel Avivu bez přerušení pokračoval také dubajský nízkonákladový dopravce flydubai, který jen snížil frekvenci letů.

Témata