Lufthansa si pronajímá další Airbusy A350-900 pro dálkové linky

04.10.2021 - Evropa



Lufthansa Group dnes oznámila, že urychluje modernizaci své flotily a pronajímá si čtyři moderní Airbusy A350-900. Skupina již podepsala leasingové smlouvy o pronájmu těchto letadel s firmami Avolon, SMBC Aviation Capital Ltd. a Goshawk. Začátkem příštího roku tak bude mít Lufthansa ve své flotile 21 letadel A350.

Lufthansa - Airbus A350-900 (foto: Lufthansa)

Lufthansa uvedla, že pronajaté letouny budou od prvního pololetí 2022 nasazovány na její linky, přičemž posílí její prémiovou nabídku. Ve flotile nahradí část letadel čtyřmotorových letadel Airbus A340. Společnost uvedla, že do poloviny desetiletí klesne podíl čtyřmotorových letadel v její dálkové flotile pod 15 %. Před vypuknutím pandemie koronaviru byl podíl těchto letadel okolo 50 %.

„Díky leasingovým smlouvám zůstáváme flexibilní při plánování vozového parku a optimálně využíváme mimořádné tržní příležitosti. Pokračováním v modernizaci flotily potvrzujeme naši ambici zůstat mezi pěti nejlepšími leteckými společnostmi na světě,“ Detlef Kayser, člen představenstva Lufthansy.

Letouny Airbus A350-900 mají spotřebu 2,5 litru kerosinu na cestujícího a 100 uletěných kilometrů. To je přibližně o 30 % méně než u starších typů letadel. Vedle úspor paliva by to mělo mít pozitivní dopad na celkovou uhlíkovou bilanci společnosti, což je téma, které se nyní také dostává do popředí zájmu leteckých společností ve vyspělých zemích.

Témata