Lufthansa se stala pětihvězdičkovým dopravcem

05.12.2017 - EvropaBritská poradenská společnost Skytrax zabývající se hodnocením kvality leteckých společností a letišť udělila Lufthanse nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení. Dosud takto vysoké hodnocení získávaly téměř výhradně aerolinie z Asie.

Lufthansa se dlouho pohybovala v hodnocení Skytrax mezi čtyřhvězdičkovými dopravci. Porota Skytrax již několik let udělovala pět hvězdiček Lufthanse za first class, nyní stejné hodnocení dostala celá letecká společnost. Lufthansa se nyní jako jediný evropský dopravce nachází ve vybrané skupině deseti světových aerolinií, které obdržely nejvyšší hodnocení Skytrax.


Šéf Lufthansy Carsten Spohr (uprostřed vlevo) přebírá pětihvězdičkové hodnocení (foto: Lufthansa)

„Ocenění je zaslouženým uznáním naší velké snahy učinit z Lufthansy opět vedoucí prémiovou aerolinii,“ uvedl Carsten Spohr, předseda představenstva Deutsche Lufthansa. „Uskutečnili jsme obrovské investice do naší flotily, obnovili kabiny letadel, zavedli digitální služby, otevřeli nové salonky a zlepšili služby na palubě i na zemi. Kombinace prémiových služeb s kvalitou a profesionalitou našich zaměstnanců zajistila Lufthanse status pětihvězdičkového dopravce,“ připomněl Spohr.

Společnost Skytrax provedla první výzkum kvality leteckých dopravců mezi cestujícími v roce 1990. V roce 1999 společnost poprvé udělila nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení. Vedle vybraných asijských leteckých společností měly pět hvězdiček do roku 2001 také Swissair, Virgin Atlantic a Ansett Australia.

Skytrax postupně udělovaní hvězdiček rozpracoval na velmi detailní rating založený na zhodnocení více než 800 kritérií, které mají různou váhu v celkovém hodnocení. Nejvyšší váhu mají služby palubního personálu, kvalita sedaček, občerstvení a zábavní systém.

Tomáš Hampl


Štítky: LufthansaNěmeckoSkytrax