Lufthansa se rozhodla reaktivovat další zakonzervovaná letadla

03.06.2021 - EvropaNěmecká letecká společnost Lufthansa čelí stoupající poptávce a chystá se brzy reaktivovat dalších 30 až 50 z dosud odstavených letadel. Podle člena představenstva Harry Hohmeistera množství rezervací v posledních 8 týdnech stabilně roste, s jasným silným nárůstem zejména v posledních dnech. Takový silný růst poptávky zatím společnost od března 2020 zatím nezaznamenala. V současnosti je úroveň rezervací na červenec a srpen 10-11 krát větší než jaká byla ještě před 4 týdny. Na některých trasách je již nyní dokonce poptávka vyšší než před pandemií. Proto chce Lufthansa jak přidat nové rotace a destinace, ale také plánuje využít velká dálková letadla i pro obsluhu turistických destinací ve Středomoří po kterých je nyní právě největší poptávka.

Společnost rovněž v dnešních dnech obnovuje i dálkové destinace, ze kterých se dočasně po dobu pandemie stáhla. Ve středu 2.června obnovila lety z Frankfurtu do Orlanda a Atlanty a dnes by měla obnovit lety z Frankfurtu též i do Detroitu. V červenci plánuje Lufthansa opět obsluhovat linky z Mnichova do Bostonu, Charlotte, New Yorku a Vancouveru. V srpnu přidá z Mnichova i Tokio, Osaku, Šanghaj a Washington.

Dceřiný Eurowings zase oznámil bázování 2 letadel v Dortmundu a nové přímé linky do Alicante, Catánie a Malagy.

Současně v německém tisku probíhají spekulace o vydání nových akcií Lufthansy, což by rozředilo podíly stávajících akcionářů. Aby si udrželi současný podíl, museli by současní akcionáři nové akcie též koupit. Jedním z významných stávajících akcionářů je tak díky loňské státní podopře rovněž Spolková republika Německo, která drží ve společnosti 20% podíl. Německá vláda prohlašuje, že je připravena v rámci zachování dnešního podílu do společnosti nalít další až 3 miliardy eur. Tato suma je ovšem předmětem schválení Evropské komise a předmětem kritiky nízkonákladové konkurence.

letadla společnosti Lufthansa ve Frankfurtu, duben 2014 (foto: Ad Meskens, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0 )

Témata