Lufthansa ruší také lety plánované na zimní sezónu

23.08.2022 - EvropaLetecká společnost Lufthansa přistoupila podle německého odborného portálu FVW k úpravám zimního letového řádu 2022/23. V rámci změn došlo ke zrušení blíže nespecifikovaného počtu letů v průběhu platnosti celého zimního letového řádu až do března 2023. Výjimkou jsou lety plánované v čase podzimních prázdnin a dalších dnů volna. Cílem úprav je stabilizovat zimní letový řád.

Lufthansa - Airbus A320neo (foto: Lufthansa)

Podle FVW se změny soustředí na vnitrostátní linky a lety do evropských destinací, pro které existují alternativní možnosti přepravy. V plánu je však také redukce frekvencí dálkových linek provozovaných z Frankfurtu a Mnichova.

Koncem června přistoupila Lufthansa k preventivnímu rušení letů z důvodu nedostatku personálu. Zrušeno tak bylo v červenci a v srpnu přes tři tisíce plánovaných letů ve snaze nepřetěžovat zaměstnance. Již dříve v průběhu tohoto měsíce došlo k rušení vybraných zářijových letů. Na vnitroevropských linkách bylo zrušeno zhruba 22 % letů operovaných z Frankfurtu a 8 % letů z Mnichova.

Témata