Lufthansa ruší linku z Berlína do New Yorku

13.03.2018 - EvropaPo necelých pěti měsících provozu ruší Lufthansa svou přímou linku z Berlína do New Yorku. Lety mají být zastaveny příší týden. Podle berlínského deníku Tagesspiegel nebyla linka pro Lufthansu dostatečně ekonomicky efektivní. Lufthansa převzala linku po zkrachovalé společnosti Air Berlin a 8. listopadu 2017 obnovila její provoz. Po 16 letech tehdy začala Lufthansa opět létat dálkovou linku z německého hlavního města. Podle zdrojů deníku byla linka do New Yorku v minulosti pro Air Berlin ztrátová.


(ilustrační foto: Aero Icarus/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Linku z Berlína do New Yorku nepřevezme ani nízkonákladová dcera Eurowings, jak bylo dříve plánováno. Mluvčí Eurowings uvedl pro Tagesspiegel, že společnost po pečlivém zvážení s linkou ve svém letním letovém řádu nepočítá. Jako důvod společnost uvedla neatraktivní noční přílet na letiště J.F. Kennedyho v New Yorku. V případě, že by se podařilo najít atraktivnější slot, Eurowings by podle mluvčího linku znovu zvážil.

Na nezájem si však nestěžují americké letecké společnosti. United Airlines nasadí na svou denní linku z Newarku do Berlína během léta větší letadlo. Delta Air Lines provozuje svou linku z New Yorku-JFK do Berlína jen během letní sezóny. K vzhledem k příznivému vývoji rezervací Delta Air Lines letos o něco prodloužila období provozu.

Air Berlin provozoval z berlínského letiště Tegel dálkové linky do Chicaga, Los Angeles, Miami a San Francisca a také sezónní linky do prázdninových destinací v Karibiku. V rámci dálkových letů z Berlína tak zůstává uvolněné místo po Air Berlin nevyplněno a cestující do těchto destinací musí zatím využívat jen lety s přestupem na jiných letištích.

Témata