Lufthansa prodává na dálkových linkách volné řady sedadel jako lehátka

05.08.2021 - EvropaSpolečnost Lufthansa nabízí cestujícím od začátku tohoto týdnech na vybraných dálkových letech možnost využít volné řady tří nebo čtyř sedadel jako lehátka. Novou nabídku německý dopravce označuje jako Sleeper’s Row a cestující si jej mohou zaplatit pouze na odbavovací přepážce nebo v gatu před nástupem do letadla. Poplatek za lehátko se pohybuje v rozmezí od 159 do 229 eur za jeden směr.

Nabídka lehátka na vybraných dálkových letech Lufthansy (foto: Lufthansa)

Lufthansa cestujícím, kteří si za lehátko připlatí, poskytne matraci, aby mohli pohodlně ležet na sedadlech. Cestující by tak měl do cílové destinace dorazit odpočatý. Speciální bezpečnostní pás zůstává zapnutý během letu i když cestující leží. Součástí služby je rovněž přednostní nástup na palubu letadla.

Společnost nový produkt nabízí na dlouhých dálkových letech trvajících jedenáct hodin a déle. Jedná se například o linky do São Paulo, Los Angeles nebo Singapuru. Cestující si mohou připlatit za lehátko pouze v případě, že let není plně obsazen a jsou tak volné řady sedadel. Z tohoto důvodu nejde lehátko rezervovat předem při koupi letenky.

Společnost testovala možnost připlatit si za lehátko na letech mezi Frankfurtem a Sao Paulem několik týdnů koncem loňského roku. Podle Lufthansy byly reakce cestujících na nabídku pozitivní. Nabídka Sleeper's Row je podle dopravce dalším krokem k větší rozmanitosti nabídky v ekonomické třídě.

Témata