Lufthansa otevře příští léto 3 nové linky do USA

14.09.2023 08:00 - USA & KanadaLetecká společnost Lufthansa plánuje, že počátkem června příštího roku spustí z Frankfurtu přímé spojení do Minneapolis a Raleigh-Durhamu. Obě destinace v USA plánuje obsluhovat 5x týdně. Do Raleigh-Durhamu bude létat Airbus A330, do Minneapolisu-St.Paul zase od 4.6.2024 Boeing 787-9 Dreamliner. Celkem tak má Lufthansa z obou hlavních uzlů nabízet lety do 27 destinací v USA.

Z Mnichova pak bude nově příští léto od konce května létat denně Airbus A350-900 do Seattlu. Doplní tak stávající nabídku ze Seattlu do Frankfurtu. Na mnoha dalších transatlantických letech navíc dojde k navýšení frekvencí spojů. Jedná se především o lety z Frankfurtu. A to do Orlanda, kde dojde k navýšení o 3 lety na 10 letů týdně, Austinu (o 2 lety na 5 letů týdně), Dallasu/Fort Worth (o 1 let na 7 letů týdně). Navýšení je plánováno také do kanadského Calgary. Z Mnichova se navýší frekvence do San Diega hned dokonce o 4 lety na 7 letů týdně.

Také dceřiné společnosti Lufthansy plánují posílit nabídku transatlantických letů. Jak jsme včera informovali, Swiss přidá příští léto z Curychu přímá spojení do Montrealu a Washingtonu. Edelweiss Air zase posiluje spojení do Calgary, Tampy a Vancouveru. Austrian posílí spojení Vídně a Los Angeles, které nabídne příští léto až 6x týdně (mimo pondělky).

Airbus A330-300 společnosti Lufthansa, listopad 2020 (autor: TJDarmstadt, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata