Lufthansa nabídne na evropských linkách posílání zpráv zdarma

08.11.2023 16:15 - Evropa



Cestující letecké společnosti Lufthansa budou moci od poloviny ledna příštího roku posílat zprávy ze svých mobilních zařízení zdarma. Poslat bude možné během letu neomezené množství zpráv včetně fotografií. Tato možnost se bude týkat letadel Airbus A320 Family, které jsou vybavena satelitním připojením k internetu.

Podmínkou bezplatného připojení je přihlášení do sítě FlyNet pomocí čísla karty věrnostního programu Miles & More nebo pomocí e-mailové adresy registrované ve službě Travel ID společnosti Lufthansa.

Dále německý dopravce oznámil snížení cen svých balíčků připojení k internetu. V současnosti Lufthansa nabízí tři typy balíčků k připojení internetu. Na letech do 90 minut se ceny pohybují od tří do deseti eur, na delších letech pak od tří do čtrnácti eur. Nejvyšší balíček FlyNet Stream umožňuje online přehrávání hudby nebo videa. Od poloviny ledna mají být ceny sníženy téměř o 50 %.

Podle obchodního ředitele Lufthansy Heika Reitze investuje společnost zhruba dvě miliardy eur do vylepšení produktů a služeb. Bezplatné zasílání zpráv je podle Heinze jedním z dobrých příkladů vylepšení služeb společnosti.

Posílání zpráv bude od ledna u Lufthansy přístupnější (foto: Gregor Schlaeger/Lufthansa)

Témata